top of page

Gamtoje be kliūčių. Žvejų su negalia varžybos Birštone 2023 m. birželio 17 d.

Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė kartu su Lietuvos aktyviosios reabilitacijos asociacija (LARA) pakvietė žmones su negalia ir ne tik smagiai bei turiningai birželio savaitgalį praleisti gamtoje. Birželio 17 d., nuo 6 val. ryto iki 15 val. Birštono Nemuno krantinėje (Birutės g. 19A, Birštonas) vyko jau kasmetiniu tampantis renginys – „Žvejų su negalia varžybos Birštone 2023“.

Renginio atsiradimą paskatino 2021 metų vasarą prie Vilniaus pakraštyje tyvuliuojančio Tapelių ežero įrengtas ir žmonėms su negalia pritaikytas lieptas, galimybės jiems pasimėgauti gamta. LARA pakvietė negalią turinčius vaikus ir jų šeimų narius, padrąsino juos išmėginti žvejybą, pavaišino žuviene. Renginyje koncertavo įvairūs atlikėjai.

Po šio renginio žūklės entuziastams LARA prezidentui Aleksandrui Pacevičiui ir Aurimui Kosteckui kilo idėja žvejybą mėgstantiems neįgaliesiems organizuoti varžybas. Pirmąsias surengė Daugų ežere. Sumanymas pavyko – susirinko 15 žvejų. Antrosioms varžyboms pasirinko Nemuną Birštone, kuriame praėjusiais metais vyko profesionalių žvejų varžybos. Nemuno pakrantės tinkamos ir rateliais judantiesiems, yra kur pasistatyti palapines.

Renginio tikslas – plėsti visuomenės supratimą apie žmonių su negalia teises bei galimybes, aktyviai praleisti laiką, skatinti žmones su negalia drąsiau išeiti iš namų ir daugiau laiko skirti aktyviai veiklai gamtoje. Žvejyba – nuo seno buvo vienas iš svarbiausių amatų. Tai ne tik veikla, suteikianti maisto, bet ir tam tikra atsipalaidavimo forma, leidžianti pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių.

Renginio programa

06.00 – 13.00 – varžybos

15.00 – laimikių svėrimai ir apdovanojimai

Renginį organizavo Lietuvos aktyviosios reabilitacijos asociacija (LARA)

Renginį globojo Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė

Patogia renginio vieta ir aplinka pasirūpino Birštono savivaldybė.

Renginį finansavo Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Parengta pagal Monikos Ošmianskienės pranešimą


Comments


Single Post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page