top of page

Seminarai apie neįgaliųjų priežiūrą namuose

2020 m. spalio 28, lapkričio 4 ir 11 d. įvyko trys nemokami keturių valandų internetiniai seminarai apie neįgaliųjų priežiūrą namuose. Renginį organizavo Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacija kartu VŠĮ žinių laboratorija „Empatija“. Per tris vebinarus mokymuose dalyvavo iš viso 483 dalyviai (2020 10 28 – 252, 2020 11 04 – 147; 2020 11 11 – 84).


Vebinarus vedė ir apie neįgaliųjų priežiūrą pasakojo 20 metų darbo patirties turinti fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Gintarė Vaitkienė, neuroklinikos „Empatija“ įkūrėja ir vadovė. Ji pasakojo apie sunkią judėjimo negalią turinčių žmonių priežiūrą, aiškino, kaip išvengti pragulų ir kitų komplikacijų, kaip naudoti įvairias slaugos ir techninės pagalbos priemones ir kaip pritaikyti namų aplinką neįgaliesiems. Seminarų metu vyko praktiniai mokymai: rodyta, kaip taikyti techninės pagalbos priemones (kilnojamo aukščio lovos, pakeliamieji diržai, rankenos ir kt.). Mokyta atlikti neįgaliųjų sveikatai reikalingus fizinius pratimus. Suteikta žinių apie priežiūrą. Jos perteiktos suprantamai, vaizdžiai ir kompetentingai. Renginių pabaigoje vyko diskusijos, kuriose Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM, Techninės pagalbos neįgaliesiems centro prie SADM ir nevyriausybinių organizacijų atstovai bei ekspertai diskutavo apie aktualias neįgaliesiems problemas, žinių ir švietimo svarbą įgalinant neįgaliuosius, padedant jiems ir jų artimiesiems suprasti, kiek ir kokios pagalbos jie gali gauti gyvenant bendruomenėje. Taip pat atsakyta į vebinarų dalyvių klausimus. Artimuosius su negalia prižiūrintys asmenys klausinėjo apie techninės pagalbos ir būsto pritaikymo priemones, reabilitacijos galimybes ir kitką. Per renginį sužinotą informaciją klausytojai galės praktiškai pritaikyti padedant neįgaliesiems namuose.


Primename, kad dar trys internetiniai seminarai-vebinarai ta pačia tema vyks gruodžio mėnesį. Kviečiame registruotis. Nuoroda į registracijos anketą:Commentaires


Single Post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page