top of page

Stovykla prie Vištyčio ežero 2022 liepos 18-21 d.

Lietuvos aktyvios reabilitacijos asociacijos organizuotoje stovykloje, poilsiavietėje „Viktorija” prie Vištyčio ežero (Vilkaviškio raj.), susirinko žmonės, turintys judėjimo negalią ir sveikatos problemų.

Stovyklos dalyviai buvo supažindinti su fiziniais pratimais, skirtais stiprinti sveikatą, raumenis ir turimas fizines galias. Išaiškinta šių pratimų svarba kasdieniniame gyvenime, paskatinta juos dažniau taikyti.

Stovykloje buvo ne tik sportuojama, bet ir susipažinta su Vištyčio krašto istorija. Aplankytas Vištyčio regioninio parko muziejus, jo ekspozicijos. Tai pat aplankytas Vištyčio vėjo malūnas, susipažinta su jo istorija.

Stovykloje nemažas dėmesys skirtas bendravimui, tarpusavio supratimui. Kiekvienas dalyvis galėjo įsitraukti į bendras diskusijas, išklausyti ir rasti atsakymus į rūpimus klausimus. Diskutuota apie šių dienų aktualijas, tai pat problemas, su kuriomis susiduria negalią turintys žmonės.


Pastebėjimai. Tokios stovyklos labai reikalingos turintiems negalią asmenims. Geriausia, kai jos sujungia negalią turinčius asmenis ir sveikuosius. Tada geriau adaptuojamasi prie socialinės aplinkos, taip pat stiprėja neįgaliųjų pilnavertiškumo jausmas, nes jie būna pagirti bei įvertinti už tai, ką daro, ir patiria, kad puikiai, visiškai nepastebimai, geba įsilieti į bendruomenę, kurioje yra kitokių žmonių negu jie.


Pasiektas rezultatas. Stovykloje išaiškinta apie judėjimo svarbą kasdieniniame gyvenime, supažindinta su fiziniais pratimais, jų atlikimo technika, praplėstas dalyvių kultūrinis akiratis ir žinios apie kraštą, kuriame apsistota. Pasiektas geresnis tarpusavio bendravimas, išsiaiškintos pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria stovykloje dalyvavę asmenys. Išaugo dalyvių pasitikėjimas savimi, jų savivertė ir sustiprėjo prielaidos savirealizacijai bet kokioje aplinkoje ir situacijoje. Sutvirtėjo bendravimo įgūdžiai, taip pat teigiamas požiūris ir mąstymas, mokėjimas priimti greitus sprendimus.


Stovyklos vadovas: Tomas Kairys

Komentáře


Single Post: Blog_Single_Post_Widget
bottom of page